TOUR Championship

Najdete nás na: Facebook  Twitter

Aktuální zprávy

Brandt Snedeker zahrál v prvním kole 59 a následně vyhrál celý turnaj

wyndham Championship - logoBrandt SnedekerVítěz FedEx Cupu z roku 2012 Brandt Snedeker díky zdravotním problémům neprožil lehkou sezónu. Před posledním podnikem před startem finálových turnajů - turnajem Wyndham Championship se v bodování celého ročníku nacházel až na 80. místě.

Vstup do turnaje se mu ale vydařil impozantně. Hned první den zapsal jeden eagle, deset birdie a jediné bogey. A to v konečném součtu na hřišti Sedgefield Country Clubu s parem 70 znamenalo 59 ran. To se naposledy na Tour podařilo na začátku roku 2017 Adamu Hadwinovi a týden před ním Justinu Thomasovi.

Výhru mohl zkomplikovat před poslední jamkou jen Thaiwanec C.T. Pan. Udělal ale velkou chybu a Snedeker o tři rány zvítězil se skóre -21.

Pokračování článku ...

Pondělí 20. srpna 2018 v 11:39    Kategorie: PGA Tour

Výhra na 100. ročníku PGA Championship patří Brooksi Koepkovi

PGA Championship 2018 - logoBrooks KoepkaStý ročník posledního majoru sezóny PGA Championship přinesl v závěru příjemnou zápletku, ze které nakonec vítězně vyšel vítěz U.S. Open Brooks Koepka. Získal tak v letošní sezóně už druhý major titul.

O zápletku se ale nezasloužil on, ale druhý v pořadí Tiger Woods. Přestože skončil o dvě rány druhý, jeho hra železy uchvátila všechny, kteří jeho vystoupení mohli sledovat.

Třetí místo pak připadlo Australanu Adamu Scottovi. Ten prolomil smůlu z posledních dvou let, kdy sice párkrát nahlédl do Top 10, ale nikdy se mu nepodařilo dostat se do nejlepší pětky turnaje.

Pondělí 13. srpna 2018 v 11:15    Kategorie: PGA Tour

Francesco Molinari je i prvním Italem, který vyhrál The Open

The Open 2018 - logoFrancesco Molinari s manželkouKdyž před čtrnácti dny vyhrál Francesco Molinari jako první Ital po 47 letech turnaj PGA Tour Quicken Loans National, zdálo se, že pro italský golf i pro sebe udělal dost. Jenže forma ho neopustila ani na britském The Open Championship a nenápadným výkonem se posouval žebříčkem stále výš, aby v posledním kole jako jeden z mála nepoznal bogey, ubral dvě rány a zvítězil.

Poslední kolo se nevydařilo ani jednomu z vedoucích hráčů a tak musel Molinari, který startoval takřka půl hodiny před nimi, na potvrzení výhry čekat. Velkou naději mu přinesla sedmnáctá jamka, kde nejbližší pronásledovatel Xander Schauffele zahrál bogey. Poslední jamku už Molinari nesnesl sledovat v televizi a šel napětí vydýchat ven. Schauffele zapsal na osmnáctce par a bylo jasné, že Francesco Molinari vyhrál nejstarší turnaj světa - 147 The Open.

Úterý 24. července 2018 v 18:28    Kategorie: PGA Tour

Francesco Molinari je prvním Italem, který od roku 1947 vyhrál na PGA Tour

Quicken Loans National - logoFrancesco MolinariFrancesco Molinari se zapsal do historie italského golfu. Vyhrál turnaj Quicken Loans National a stal se následovníkem Toneyho Penny, který jako Ital vyhrál turnaj PGA Tour v roce 1947, tedy před 71 lety !!!.

Francesco zažil neuvěřitelný týden, kdy mu do jamky prakticky spadlo všechno. Z 288 greenů jich zasáhl pře 86%, zahrál jen dvě bogey a s náskokem osmi ran zvítězil. Se skóre -21 se stal rekordmanem turnaje a kdyby z radosti nad vítezstvím na poslední jamce nezahrál "jen" par, mohl mít i rekord hřiště pro kolo a nejvyšší rozdíl vítěze v sezóně. Takhle obě statistiky jen vyrovnal.

O osm ran za ním skončil Ryan Armour a o další ránu zpět Korejec Sung Kang.

Úterý 03. července 2018 v 13:02    Kategorie: PGA Tour

Nepodařené U.S. Open náhodou vyhrál a obhájil loňský titul Brooks Koepka

US Open - logoBrooks KoepkaNe, nejde o chybu ani o pohanu vítěze 118. ročníku U.S. Open. Jde o to, co se pořadatelské USGA, tedy americké golfové asociaci podařilo vytvořit za paskvil, nazývaný major turnaj. Ve snaze se co nejvíce přiblížit britskému The Open to totiž letos pořadatelé (a není to poprvé), už zase přehnali.

Chtělo by se říci, že zaslouženě zvítězil Brooks Koepka a výhru mu všichni přejí jenže ...

V rámci toho, že pořadatelé chtěli vytvořit co nejobtížnější hřiště, to mírně řečeno přepískli. Kritika se valila ze všech stran, jak od hráčů, tak i komentátorů i diváků. A aby vše napravili, zatloukli poslední hřebíček do rakve v neděli tím, že většinu vlajek posadili na středy greenů, které pro jistotu zpomalili. Prostě pravý opak.

Pondělí 18. června 2018 v 15:38    Kategorie: PGA Tour