The Greenbrier

Najdete nás na: Facebook  Twitter

Aktuální zprávy

Francesco Molinari je prvním Italem, který od roku 1947 vyhrál na PGA Tour

Quicken Loans National - logoFrancesco MolinariFrancesco Molinari se zapsal do historie italského golfu. Vyhrál turnaj Quicken Loans National a stal se následovníkem Toneyho Penny, který jako Ital vyhrál turnaj PGA Tour v roce 1947, tedy před 71 lety !!!.

Francesco zažil neuvěřitelný týden, kdy mu do jamky prakticky spadlo všechno. Z 288 greenů jich zasáhl pře 86%, zahrál jen dvě bogey a s náskokem osmi ran zvítězil. Se skóre -21 se stal rekordmanem turnaje a kdyby z radosti nad vítezstvím na poslední jamce nezahrál "jen" par, mohl mít i rekord hřiště pro kolo a nejvyšší rozdíl vítěze v sezóně. Takhle obě statistiky jen vyrovnal.

O osm ran za ním skončil Ryan Armour a o další ránu zpět Korejec Sung Kang.

Pokračování článku ...

Úterý 03. července 2018 v 13:02    Kategorie: PGA Tour

Nepodařené U.S. Open náhodou vyhrál a obhájil loňský titul Brooks Koepka

US Open - logoBrooks KoepkaNe, nejde o chybu ani o pohanu vítěze 118. ročníku U.S. Open. Jde o to, co se pořadatelské USGA, tedy americké golfové asociaci podařilo vytvořit za paskvil, nazývaný major turnaj. Ve snaze se co nejvíce přiblížit britskému The Open to totiž letos pořadatelé (a není to poprvé), už zase přehnali.

Chtělo by se říci, že zaslouženě zvítězil Brooks Koepka a výhru mu všichni přejí jenže ...

V rámci toho, že pořadatelé chtěli vytvořit co nejobtížnější hřiště, to mírně řečeno přepískli. Kritika se valila ze všech stran, jak od hráčů, tak i komentátorů i diváků. A aby vše napravili, zatloukli poslední hřebíček do rakve v neděli tím, že většinu vlajek posadili na středy greenů, které pro jistotu zpomalili. Prostě pravý opak.

Pondělí 18. června 2018 v 15:38    Kategorie: PGA Tour

Kvalitně obsazený turnaj the Memorial Tournament v play-off vyhrál Bryson DeChambeau

the Memorial Tournament - logoBryson DeChambeau v rozhovoru s Jackem NicklausemTurnaj the Memorial Tournament na velmi ceněném hřišti Muirfield Village Clubu vždy přinese divákům zajímavou podívanou. Cenu navíc předává golfová legenda Jack Nicklaus a tak se zde vždy sejdou nejlepší z nejlepších. Tento turnaj vyhrál 5x Tiger Woods, který se zde opět objevil, ale tento rok přinesl výhru mládí.

V play-off zvítězil čtyřiadvacetiletý Bryson DeChambeau, když nádherným birdie na těžké osmnácté jamce vzal naději na první výhru na Tour Jihokorejci Byeong Hun Anovi. To se ale stalo až na druhé jamce play-off. Na té první z boje už vypadl Kyle Stanley, když zahrál bogey. Na druhé Byeong Hun An přestřelil green a úžasně si přihrál z hustého roughu, ale DeChambeau mu radost zkazil a zvítězil.

Velkým překvapením byl opět výkon mladého Chilana a nedávné amatérské světové jedničky Joaquina Niemanna který dlouho vedl. Zkazil ale poslední kolo a dělil tak až šesté místo.

Pondělí 04. června 2018 v 12:09    Kategorie: PGA Tour

Justin Rose spolehlivou hrou uhájil výhru na Fort Worth Invitational

Fort Worth - logoJustin Rose při vyhlášení vítězeJustin Rose po prvních kolech nebyl mezi největšími adepty na titul 71. ročníku turnaje Fort Worth Invitational. K titulu se však propracoval konstantní hrou ve všech kolech a nakonec vstupoval do finálového kola s náskokem čtyř ran, které bez větších problémů uhájil.

Společnost mu v neděli dělal Brooks Koepka. A ačkoli ve finále zapsal 63 ran (-7), na Rose, který přinesl jen o ránu víc, to nestačilo. Justin Rose si navíc výsledné skóre pokazil, když díky náskoku na poslední jamce zariskoval. Pokusil se překonat rekord -21 Zacha Johnsona z roku 2010 a to nevyšlo. Místo jistoty volil fairwayové dřevo, poslal míček mezi stromy a nakonec zapsal bogey. Rekord tak nepřekonal, ale přišel i o jeho vyrovnání. Třetí místo si připsal Emiliano Grillo.

Středa 30. května 2018 v 17:00    Kategorie: PGA Tour

Opožděné nedělní kolo turnaje Byrona Nelsona zvládl nejlépe Aaron Wise

Byron Nelson ChampionshipAaron WisePadesátý ročník turnaje na počest vítěze pěti major turnajů a jedné z největších postav golfové historie Byrona Nelsona se letos konal poblíž Dallasu na linksovém hřišti Trinity Forest. A právě linksové hřiště dalo hráčům, kteří na tento typ nejsou zvyklí, nejvíc zabrat.

Za nepřítomnosti některých hvězd, které po Players odpočívaly, se naskytla příležitost pro další hráče, toužící po vítězství. Jedním z nich byl i nováček Aaron Wise. Na PGA Tour odehrál pouhých 26 turnajů a kromě turnaje Wells Fargo, který se konal před 14 dny a kde skončil druhý, nikdy na TOP 10 nedosáhl.

Pondělí 21. května 2018 v 15:01    Kategorie: PGA Tour