+420 608 700 552 golf@mytour.cz

Zprávy z golfu


Video týdne

Najdete nás na: Facebook  Twitter

« Justin Rose spolehlivou hrou uh… | Zpět | Nepodařené U.S. Open náhodou vy… » Sdílet

Kvalitně obsazený turnaj the Memorial Tournament v play-off vyhrál Bryson DeChambeau

... a při gratulaci od Jacka Nicklause předvedl trapas a vrchol nevychovanosti

the Memorial Tournament - logoBryson DeChambeau v rozhovoru s Jackem NicklausemTurnaj the Memorial Tournament na velmi ceněném hřišti Muirfield Village Clubu vždy přinese divákům zajímavou podívanou. Cenu navíc předává golfová legenda Jack Nicklaus a tak se zde vždy sejdou nejlepší z nejlepších. Tento turnaj vyhrál 5x Tiger Woods, který se zde opět objevil, ale tento rok přinesl výhru mládí.

V play-off zvítězil čtyřiadvacetiletý Bryson DeChambeau, když nádherným birdie na těžké osmnácté jamce vzal naději na první výhru na Tour Jihokorejci Byeong Hun Anovi. To se ale stalo až na druhé jamce play-off. Na té první z boje už vypadl Kyle Stanley, když zahrál bogey. Na druhé Byeong Hun An přestřelil green a úžasně si přihrál z hustého roughu, ale DeChambeau mu radost zkazil a zvítězil.

Velkým překvapením byl opět výkon mladého Chilana a nedávné amatérské světové jedničky Joaquina Niemanna který dlouho vedl. Zkazil ale poslední kolo a dělil tak až šesté místo.

Hřiště Muirfield Clubu potrápilo většinu hráčů

Nikdo neodešel z turnaje s čistým štítem a každý si nějaké to bogey připsal. Pozdější vítěz musel do play-off po nevydařeném konci a ostudném trojpatu na osmnáctce. A bogey si připsal i Kyle Stanley. Naopak Byeong Hun An na poslední jamce nepoznal fairway ale výbornou krátkou hrou zachránil par. Nádherné, někdy úspěšné a někdy neúspěšné okamžiky ale přinesl celý turnaj. Jako vždy se televizní kamery i diváci nejvíce věnovaly hvězdám, jako Justin RoseDustin JohnsonJustin ThomasPhil Mickelson nebo Rory McIlroy. A jak už tomu je po návratu nad všemi vedl Tiger Woods. Dlouho ve třetím kole dokonce atakoval první místo. Nepovedené finále, kde na poslední devítce zapsal tři bogey a jediné birdie ho nakonec poslaly až na dělené 23. místo. Nejlepší kolo turnaje si po špatném první kole připsal ve druhém Rory McIlroy. Zahrál 64 ran (-8) a po zlepšeném patování, které ho opravdu letos nezdobí, dělil 8. příčku.

Trapas jménem Byryson DeChambeau

Bryson DeChambeau je zajímavý tím, že chce být zajímavý. Už když se objevil v roce 2015, zaujal ani ne výkonem, ale čepicí a'la Lenin a neortodoxním držením a švihem holí kterého vypadá, jako by hrál hráběmi. Je to dáno tím, že všechny jeho hole mají stejnou délku a sklon a mění se pouze úhel hlavy hole. Prodloužený putter také sice nepomáhá, ale jeho držením se odlišuje od ostatních.

To by dobře vychovaný golfista přehlédl s tím, že je to jeho volba. Co ale nepřehlédne, je že když mu šel poblahopřát organizátor, hlava turnaje a legenda Jack Nicklaus,, kterému zatím nesahá po kotníky, nepočkal až mu ruku podá a sám se jeho ruky zmocnil. Poté tuto legendu poplácal po rameni, aby se nevychovaně otočil a zamířil k reportérovi k rozhovoru.

Je to kaňka na průběhu turnaje, ale nebýt jí, byl to krásný zážitek.

Pondělí 04. června 2018 v 12:09   Kategorie: PGA Tour