+420 608 700 552 golf@mytour.cz

Zprávy z golfu


Video týdne

Najdete nás na: Facebook  Twitter

« Nepodařené U.S. Open náhodou vy… | Zpět | Francesco Molinari je i prvním … » Sdílet

Francesco Molinari je prvním Italem, který od roku 1947 vyhrál na PGA Tour

... neuvěřitelnou lehkostí vyhrál turnaj Quicken Loans

Quicken Loans National - logoFrancesco MolinariFrancesco Molinari se zapsal do historie italského golfu. Vyhrál turnaj Quicken Loans National a stal se následovníkem Toneyho Penny, který jako Ital vyhrál turnaj PGA Tour v roce 1947, tedy před 71 lety !!!.

Francesco zažil neuvěřitelný týden, kdy mu do jamky prakticky spadlo všechno. Z 288 greenů jich zasáhl pře 86%, zahrál jen dvě bogey a s náskokem osmi ran zvítězil. Se skóre -21 se stal rekordmanem turnaje a kdyby z radosti nad vítezstvím na poslední jamce nezahrál "jen" par, mohl mít i rekord hřiště pro kolo a nejvyšší rozdíl vítěze v sezóně. Takhle obě statistiky jen vyrovnal.

O osm ran za ním skončil Ryan Armour a o další ránu zpět Korejec Sung Kang.

A zase Tiger Woods

Je to tak pokaždé, když se na turnaji po zranění objeví Tiger Woods. Všichni mohou hrát jako bozi, ale Tigera Woodse si kamery najdou vždycky. Tentokrát ale oprávněně. Skončil dělený čtvrtý a to jen proto, že špatně patoval. Tato činnost ho dříve zdobila a naopak přesnost ran zlobila. Teď všichni žasnou, jak přesně Woods ovládá především hru železy i krátkou hru a žasnou i nad tím, jak kazí na greenech. Dal i několik dlouhých patů, ale zároveň zkazil i dost poměrně krátkých. Nicméně v turnaji dělil první místo v počtu birdie, ke kterým ale přidal i osm bogey a jedno double bogey. I díky tomu se o čtvrté místo rozdělil s Abrahamem Ancerem.

Příjemným překvapením turnaje bylo i to, že nebýt Molinariho a Woodse, většinu míst na vrcholu žebříčku patřilo mladým hráčům.

Alex Čejka obsadil dělené 32. místo.

Úterý 03. července 2018 v 13:02   Kategorie: PGA Tour