+420 608 700 552 golf@mytour.cz

Zprávy z golfu


Video týdne

Najdete nás na: Facebook  Twitter

« Francesco Molinari je prvním It… | Zpět | Výhra na 100. ročníku PGA Champ… » Sdílet

Francesco Molinari je i prvním Italem, který vyhrál The Open

... finálové kolo došel bez bogey se skóre -2 a celkovými 8 ranami pod par

The Open 2018 - logoFrancesco Molinari s manželkouKdyž před čtrnácti dny vyhrál Francesco Molinari jako první Ital po 47 letech turnaj PGA Tour Quicken Loans National, zdálo se, že pro italský golf i pro sebe udělal dost. Jenže forma ho neopustila ani na britském The Open Championship a nenápadným výkonem se posouval žebříčkem stále výš, aby v posledním kole jako jeden z mála nepoznal bogey, ubral dvě rány a zvítězil.

Poslední kolo se nevydařilo ani jednomu z vedoucích hráčů a tak musel Molinari, který startoval takřka půl hodiny před nimi, na potvrzení výhry čekat. Velkou naději mu přinesla sedmnáctá jamka, kde nejbližší pronásledovatel Xander Schauffele zahrál bogey. Poslední jamku už Molinari nesnesl sledovat v televizi a šel napětí vydýchat ven. Schauffele zapsal na osmnáctce par a bylo jasné, že Francesco Molinari vyhrál nejstarší turnaj světa - 147 The Open.

Favorité kazili, pronásledovatelům se dařilo

Objev loňské sezóny Xander Schauffele jako jediný z vedoucích hráčů do zmíněné sedmnáctky držel naději na výhru. Vedoucí hráč po třetím kole Jordan Spieth zahrál 76 ran (o jedenáct víc, než v sobotu), Kevin Chappell zapsal na sedmnáctce dokonce double bogey, poté, co druhou ránu poslal do keřů, Kevin Kisner už na první devítce ztratil čtyři rány a i jeho naděje vyhasly.

Ke slovu tak pustili pronásledovatele. Eddie Pepperell, kterého opakovaně opomíjeli diváci na Czech Masters ubral čtyři rány a posunul se na dělené šesté místo. Tiger Woods, který hrál ve flightu s Francescem Molinarim, po celou dobu turnaje ukazoval, že se pomalu, ale jistě vrací do bývalé herní pohody a dokonce po desáté jamce vedl. Double bogey na jedenáctce a bogey na další jamce ho o výhru připravily a také dělil šesté místo. Na osmnáctce minul relativně krátký put na birdie, který by ho dokonce posunul na dělenou druhou pozici.

O tu se podělili špatně hrající Kevin Kisner a smolař Xander Schauffele, ke kterým se naopak výbornou hrou dotáhli Justin Rose a Rory McIlroy.

The Open - major z jiného světa

Hřiště v Cornoustie možná působilo syrovým až brutálním dojmem. Přesto The Open mnohonásobně předčilo nedávný major U.S. Open na Shinnecock Hills. Klasický skotský links na břehu moře nabídl vítr, dlouhé jamky, vysoké roughy, rozlehlé greeny, ale byl neuvěřitelně spravedlivý. A pak tu byl další element, který na PGA Tour nepoznáte. Britští diváci. Prostě turnaj z jiného světa.

Úterý 24. července 2018 v 18:28   Kategorie: PGA Tour