+420 608 700 552 golf@mytour.cz

Zprávy z golfu


Video týdne

Najdete nás na: Facebook  Twitter

« Francesco Molinari je i prvním … | Zpět | Brandt Snedeker zahrál v prvním… » Sdílet

Výhra na 100. ročníku PGA Championship patří Brooksi Koepkovi

... vysoká škola hry železy Tigera Woodse

PGA Championship 2018 - logoBrooks KoepkaStý ročník posledního majoru sezóny PGA Championship přinesl v závěru příjemnou zápletku, ze které nakonec vítězně vyšel vítěz U.S. Open Brooks Koepka. Získal tak v letošní sezóně už druhý major titul.

O zápletku se ale nezasloužil on, ale druhý v pořadí Tiger Woods. Přestože skončil o dvě rány druhý, jeho hra železy uchvátila všechny, kteří jeho vystoupení mohli sledovat.

Třetí místo pak připadlo Australanu Adamu Scottovi. Ten prolomil smůlu z posledních dvou let, kdy sice párkrát nahlédl do Top 10, ale nikdy se mu nepodařilo dostat se do nejlepší pětky turnaje.

Brooks Koepka se po třetím kole prodral do čela a už se z něho nenechal sesadit

Brooks Koepka začíná připomínat Argentince Ángela Cabreru, který také proplouval nepříliš viditelný sezónou, ale jakmile se přiblíží major turnaj, ožije. Ožil před U.S. Open a stejně tak nyní při PGA Championship. Ve třetím kole ubral čtyři rány a protože se hlavním soupeřům nedařilo, usadil se s náskokem dvou ran na Adama Scotta v čele a tento náskok už si nenechal vzít.

Adam Scott mu sice zdatně sekundoval a dokonce měl šanci vynutit si play-off. Na posledních jamkách ale možná z nervozity přestal zasahovat díky mocným zátahům fairwaye a tím si cestu k titulu zavřel. Poslední šanci měl na předposlední pětiparové sedmnáctce, kdy Koepka chyboval a zahrál jen par. Jenže i Scott nedal relativně krátký pat a bylo rozhodnuto. Odpal zatáhl i na osmnáctce, zapsal bogey a druhé místo přenechal hrdinovi dne Tigeru Woodsovi.

Vysoká škola hry železy a pomocná škola hry driverem Tigera Woodse

Tiger Woods ztrácel před finálovým kolem na Koepku čtyři rány a na prvních devíti jamkách ani jednou nezasáhl fairway. Přesto se mu podařilo ubrat tři rány a přiblížil se nejlepším. Mohla za to neuvěřitelně kvalitní hra železy, jakou jsme snad u něho mohli vidět jen v dobách jeho největší slávy.

Na druhé devítce sice čtyři fairwaye zasáhl, ale o možnost výhry ho připravilo patování. V žádném případě nebylo špatné, jen ten pověstný kousek štěstí chyběl. Končil těsně vedle jamky nebo se jednou míček zastavil přímo na její hraně. Přesto ubral další tři rány a zapsal rekord kola. Birdie na poslední jamce ho navíc posunulo na druhé místo.
Asi by mohl být spokojen, kdyby jasně necítil, že jeho patnáctá výhra na major turnaji a osmdesátá v kariéře byla opravdu velmi blízko.

Velcí favorité se trápili

Některý se vůbec nepodařilo projít cutem. Snad největší bombou bylo druhé kola Bubby Watsona. Po prvním kole, které zahrál v paru, ve druhém zapsal 78 ran a s turnajem se rozloučil. Totéž, i když ne tak dramaticky se stalo Paulu Caseymu, spolehlivému Mattu KucharoviSergiu GarcioviHenriku Stensonovi nebo také Philu Mickelsonovi.

Nic moc se nevedlo v posledních kolech Rorymu McIlroyovi a se skóre -2 dělil až 50. místo. Vítěz turnaje série WGC z minulého týdne Justin Thomas sice ve finále dřel, ale stačilo to jen na dělenou 6. příčku. O tu se rozdělil s vedoucím hráčem po prvních dvou kolech Gary Woodlandem a také s vítězem letošního The Open Francescem Molinarim a Thomasem PietersemPieters prožil neuvěřitelný kolaps na pětiparu sedmnáct, kdy první ránu poslal do potůčku na pravé straně, poté nedohrál na green a skončil opět v oblasti označené jako vodní překážka a zapsal sedm ran. Golf se na kdyby nehraje, ale kdyby při délce jeho ran nezasáhl vodu, poslal druhou ránu na green a zahrál eagle, mohl bojovat o svůj první titul z major turnaje.

Turnajem se protrápil i Jordan Spieth, který poslední dva roky usiluje o kariérní grand slam, když mu právě titul z PGA Championship chybí. I když se jeho hra kolo od kola zlepšovala, dělil až dvanácté místo.

Teď už hráče čeká jediný turnaj a po něm začíná série čtyř finálových turnajů Fed-Ex Cupu.

Pondělí 13. srpna 2018 v 11:15   Kategorie: PGA Tour