+420 608 700 552 golf@mytour.cz

Zprávy z golfu


Video týdne

Najdete nás na: Facebook  Twitter

« Výhra na 100. ročníku PGA Champ… | Zpět | Sdílet

Brandt Snedeker zahrál v prvním kole 59 a následně vyhrál celý turnaj

... výhru mu ulehčil chybou na poslední jamce C.T. Pan

wyndham Championship - logoBrandt SnedekerVítěz FedEx Cupu z roku 2012 Brandt Snedeker díky zdravotním problémům neprožil lehkou sezónu. Před posledním podnikem před startem finálových turnajů - turnajem Wyndham Championship se v bodování celého ročníku nacházel až na 80. místě.

Vstup do turnaje se mu ale vydařil impozantně. Hned první den zapsal jeden eagle, deset birdie a jediné bogey. A to v konečném součtu na hřišti Sedgefield Country Clubu s parem 70 znamenalo 59 ran. To se naposledy na Tour podařilo na začátku roku 2017 Adamu Hadwinovi a týden před ním Justinu Thomasovi.

Výhru mohl zkomplikovat před poslední jamkou jen Thaiwanec C.T. Pan. Udělal ale velkou chybu a Snedeker o tři rány zvítězil se skóre -21.

Magických 59? Jde to samo. Když je forma i trocha štěstí.

Ani Brandt Snedeker ve čtvrtek nesázel míčky k jamce. Dokonce turnaj začal s bogey na jedničce. Jenže na čtvrté jamce rozjel sérii čtyř birdie, kterou na druhé devítce podpořil šesti birdie a jedním eaglem. Trefoval neuvěřitelně dlouhé paty a zapsal číslo amatérům přímo nedosažitelné. Pouhých 22 patů na kolo. Je ale i pravdou, že trochu svou roli zahrálo i štěstí když na posla 160 metrovou ránu přímo do jamky. Ale i naopak. Na následující tříparové 204 metrů dlouhé sedmičce posadil míček 80 cm od jamky. Prostě se sešlo všechno tak, jak má být.

C.T.Pan se o možnost vynucení play-off připravil na poslední jamce

C.T. Pan po celou dobu turnaje umazával z náskoku Brandta Snedekera. A na patnácté jamce finálového kola stav díky Snedekerově zaváhání na třináctce srovnal. Na posledním odpališti se postavil na odpaliště a poslal mohutnou ránu vpravo od fairwaye. A protože tento hráč není zrovna na odpalech krátký, míšek skončil v outu. A tím vlastně rozhodl o vítězi. Zapsal double bogey a musel se rozdělit o druhé místo s výborně hrajícím vítězem Players Webbem Simpsonem.

Snedeker, který hrál až za ním o jeho chybě nevěděl a před ranou na osmnáctý green prožíval muka. Nervozita z něho přímo čišela. Teprve po odehrání nádherné rány mu sdělili co se stalo Panovi a vše z něho spadlo. Uvolnění korunoval birdiem na poslední jamce a mohl podeváté vychutnávat pocit vítězství na Tour.

Turnaj, kde se naposled hrálo o účast na čtyřech finálových turnajích FedEx Cupu

Na turnaji Wyndham Championship se ale nehrálo jen o vítězství, ale pro některé znamenal i poslední možnost, jak se dostat mezi 125 nejlepších, kteří si zahrají alespoň první z finálových turnajů FedEx Cupu. Mezi hlavní nešťastníky, kteří skončili těsně před branami patří na 126. místě Martin Piller, za ním Tyrone Van Aswegen (neprošli těsně cutem) a Sergio Garcia. Ten svou účast v letošní sezóně PGA Tour značně omezil a potřeboval dobré umístění alespoň zde. Ještě před závěrečnou devítkou držel postup. Tři následné bogey už dvě birdie na konci nevylepšila a tak se pro tuto sezónu s PGA Tour loučí.

Cutem neprošel ani Alex Čejka. Ten ale má alespoň první turnaj díky předchozím výsledků jistý.

Nejvíce asi turnaj pomohl Webbu Simpsonovi. Posunul se na celkové sedmé místo a pokud by se mu dařilo i dál, mohl by se dostat do finálové pětky, která má největší šanci na zisk celkového vítězství.

A ještě jedna věc je už nyní jiistá. Účasníka Czech Masters Tommyho Fleetwooda tentokrát u nás neuvidíme. V bodování mu patří 23. místo a s velkou pravěpodobností mu neunikne ani jeden ze čtyř finálobých turnajů.

Pondělí 20. srpna 2018 v 11:39   Kategorie: PGA Tour